در این مقاله میخواهیم از کرم های واجب برای پوست صحبت کنیم. روش های ترمیم و بهبود بخشیدن پوست با کرم را معرفی  کنیم.

کرم های شست و شو پوست

برای داشتن پوستی شفاف و سالم، باید حتما از آن مراقبت کرد. نباید اجازه داد مواد آرایشی و یا آلودگی هوا روی پوست باقی بماند. این مواد منافذ پوست را می بندند و مانع اکسیژن گیری پوست می شوند. بنابراین حتما پوست خود را با کرم های شست و شو بشویید.


کرم مرطوب کننده

پس از آن که پوست خود را تمیز کردید، مقداری از چربی و رطوبت پوست کاسته می شود. همانطور که میدانید ، آب برای داشتن پوستی با طراوت، بسیار ضروری است. کرم های مرطوب کننده، وظیفه آبرسانی به پوست را بر عهده دارند و رطوبت پوست را بالا می برند بنابراین هر روز از مرطوب کننده ها استفاده کنید.


کرم ضد آفتاب

آفتاب باعث پیری پوست می شود و در واقع کلاژن های پوستی را از بین می برد از طرفی با تغییر رنگ سلول های ملانین، باعث به وجود آمدن کک و مک روی پوست می شود، بنابر این حتما از ضد آفتاب استفاده کنید. هر روز از ضد آفتاب با SPFحداقل ۳۰ استفاده کنید تا از پوست خود در برابر آفتاب محافظت نمایید.


کرم های ضد لک

لک های پوستی مشکلی نسبتا رایج است. در صورتی که پوست شما دچار لک شده است (این لک می تواند ناشی از آفتاب و یا سرما باشد)، می توانید از کرم های ضد لک استفاده کنید. این نوع کرم ها بستگی به نوع لک پوستی شما دارند و نیاز است که پزشک برایتان تجویز کند.

  

کرم های لایه بردار

کرم های لایه بردار، انواع مختلفی دارند. این کرم ها بسته به میزان اسیدی بودن و مواد لایه بردارش، می توانند مصرف روزانه و یا هفتگی داشته باشند. این کرم ها، در واقع سلول های مرده پوستی را از بین می برند که همین امر موجب باز شدن منافذ مسدود می شود. به علاه لایه بردار ها می توانند جوش های سر سیاه را بهبود ببخشند. و ظاهری مطلوب تر به صورت شما بدهند.
توجه داشته باشید که متناسب با آنکه پوستتان خشک است یا چرب، حساس است یا خیر، لایه بردار مناسبتان متفاوت خواهد بود، بنابراین حتما از پزشک خود بخواهید لایه بردار مناسب پوستتان را به شما معرفی کند.

هرگز فراموش نکنید

اگر تحت نظر پزشک هستید و کرمی را برایتان تجویز کرده اند، هرگز آن را پیش از تکمیل دوره قطع نکنید. اجازه دهید دوره درمان شما تمام شود و پس از آن کرم جدید را آغاز کنید.