راهنمای انتخاب لباس زیر زنانه مناسب + نکات انتخاب سایز

با سلام، در این مقاله  نکات انتخاب لباس زیر مناسب برای خانم ها را به شما می گوییم. جدای از زیبایی و شکیل بودن لباس زیر باید به نکات زیادی هم توجه کنید تا سلامت پوست شما به خطر نیفتد، در ادامه از ۰ تا ۱۰۰ به شما خواهیم گفت که باید چه نکاتی را در انتخاب لباس زیر در نظر بگیرید تا بهترین خرید را داشته باشید.

سایز خود را مد نظر قرار دهید

از پوشیدن لباس های زیر تنگ و یا گشاد خودداری کنید و همیشه لباسی را بپوشید که اندازه شما باشد و در هر حالتی احساس راحتی داشته باشید، و اگر وزن تان بالا رفت و چاق شدید، و در نتیجه لباس برای شما تنگ شد، از پوشیدن آن صرف نظر کنید.

پارچه ها را بشناسید

سعی کنید از پارچه های نخی و پنبه ای استفاده کنید تا رطوبت بدن شما به خوبی جذب لباس زیرتان بشود و پوستت تان خشک بماند، و هم چنین همیشه سعی کنید تا لباس زیرتان را با دست و آب خنک بشویید.

مراقب لباس های خودتان باشید

لباس خوب بخرید و بیشتر خرج کنید اما کمتر بخرید و بهتر نگهداری کنید. در نتیجه مدت زمان بیشتری می توانید از لباس تان استفاده کنید و کمتر هم پول خودتان را خرج کنید، همیشه تلاش کنید که لباس را با ماشین لباسشویی نشوئید زیرا دور خشک کن باعث می شود الیاف کش پیدا کنند و لباس تان گشاد و شل بشود.

الیاف طبیعی را انتخاب کنید

لباس زیر مدت زیادی روی تن آدم است، پس سعی کنید الیاف و جنس های طبیعی را مد نظر بگیرید. از خرید لباس با الیاف نایلونی و پلاستیکی تا حد امکان خود داری کنید، واگر لباسی با الیاف مصنوعی در کمدتان دارید سعی کنید تا نگذارید زیاد تن تان بماند، زیرا که الیاف طبیعی قدرت جذب رطوبت بدن را ندارند.

ضررهای پوشیدن لباس زیر نایلونی

الیاف مصنوعی و نایلونی به دلیل ایجاد تعریق زیاد و عدم جذب عرق امکان ابتلا به قارچ پوستی را ایجاد می کند. در صورت بروز علائم، لکه های ناشی از قارچ اغلب به رنگ قهوه ای روشن است و حدود دو یا سه سانت قطر دارد و حالت پوسته دهی کمی هم دارد. احتمال بروز این بیماری در کودکان و جوانان شایع تر از سایرین است.

زیاد درگیر مد نشوید

راحتی لباس زیر را در اولویت قرار دهید، قرار نیست هر چه که مد باشد بپوشید، لباس زیر معمولا دیده نمی شود، بنابراین لباسی انتخاب کنید که در درجه اول راحت باشد و در درجه دوم زیبا و شکیل باشد.

لباس تان را به موقع تعویض کنید

اگر لباس شما خیلی کهنه شده یا مدت زمان خیلی زیادی است که از آن استفاده می کنید، آن را دور بیندازید و لباسی نو تهیه کنید. لباس هایی که خود را انداخته اند و شل شده اند، دیگر مفید نیستند.

نکات مهم در انتخاب لباس زیر زنانه

این نکات را به خاطر بسپارید و سعی کنید به دیگران هم متذکر شوید، زیرا که همه از لباس زیر استفاده می کنند و دانستن این نکات برای هر فردی یک امر جدی به حساب می آید.

نکته اول: خیلی از خانم ها در هر جامعه ای اصلاع ندارند که بستن سوتین ( سینه بند ) در طولانی مدت ارمغانی به جز سرطان برای آنها ندارد.  در تحقیقاتی که در مورد سرطان سینه و ارتباط آن با بستن و استفاده از سینه بند در کشور آمریکا انجام شده، متوجه شده اند که بیشتر خانم های مبتلا به سرطان سینه سابقه ای در پوشیدن سینه بند های تنگ ورزشی و طولانی مدت داشته اند. توجیه و دید علم می گوید:

زمانی که یک خانم سوتین تنگ و محکم می پوشد ،سینه هایش را تحت فشار قرار می دهد، در نتیجه مسیرهای لنفاوی سینه بسته می شود و در نهایت در آن نقطه ایجاد برجستگی می کند.این عامل سبب می شود مایعی که به تدریج انباشته شده است، متورم و حساس شده و به شکل کیست در بیاید . ضمن این که سموم نیز می بایست از طریق عروق لنفاوی به بیرون رانده شوند. به هر حال در اندام سینه ای که با سینه بند محکم و تنگ این مراحل به خوبی انجام نمی شود و در نهایت هم سموم درسینه ها تجمع پیدا می کنند.

در حقیقت می شود گفت که: سوتین ها نیز از عوامل ایجاد سینه های بیمار هستند. سوتین ها نقش حمایت ساختگی وغیرواقعی از سینه ها را بازی می کنند و در این شرایط بدن انسان قدرت نگهداری ازسینه ها توسط خودشان را ازدست می دهد و به همین سبب بیشتر خانمها بدون سوتین احساس نا خوشایندی دارند. بنابراین با تمام این تفاسیر، به موجب پیشگیری از سرطان سینه نباید سینه بند های تنگ پوشید و حتی در صورت امکان می بایست بدون سوتین خوابید زیرا که:

{{ این حقیقت، ثابت شده است که بسیاری از خانمهایی که بدون سینه بند بوده اند به طور معجزه آسایی بیماری های  آنها رو به بهبودی رفته است }}